• Školský špeciálny pedagóg a sociálny pedagóg

• Školský špeciálny pedagóg

• 12.04.2021 20:16
            • Činnosti:

- Vykonáva odborné činnosti v rámci špeciálnopedagogickej diagnostiky a poradenstva buď individuálne alebo skupinovo. Zaoberá sa žiakmi so ŠVVP - mentálne postihnutie, zrakové postihnutie, sluchové postihnutie, poruchy autistického spektra, zdravotne oslabení a chorí, žiaci s vývinovými poruchami učenia, žiaci s narušenou komunikačnou schopnosťou.

- Poskytuje poradenstvo zákonným zástupcom žiakom, pedagogickým zamestnancom a odborným zamestnancom.

- V spolupráci s  MŠ, ZŠ, s CPPPaP a CŠPP sa podieľa na vytváraní, aktualizácii, inovácii IVP pre žiakov so ŠVVP, následne sa podieľa na jeho aplikácii v praxi.

- Kompletizuje dokumentáciu individuálne začlenených žiakov a dohliada na používanie kompenzačných pomôcok odporúčaných pomôcok odporúčaných zariadeniami CPPPaP.

- Realizuje špeciálno-pedagogické intervencie so žiakmi s ťažkosťami v učení, zvlášť so žiakmi s vývinovými poruchami učenia.

- Aktívne sa zúčastňuje zápisu žiakov do 1. ročníka.

- Systematicky sa vzdeláva a sleduje nové prístupy a trendy v odborných oblastiach súvisiacich s náplňou, poslaním a koncepciou ZŠ.

- Zachováva mlčanlivosť o skutočnostiach, o ktorých sa dozvedel pri vykonávaní prác vo verejnom záujme.