• ŠKOLSKÝ KLUB DETÍ

• Divina reduces / Škola redukuje

•

Na tomto projekte spolupracujeme s partnerskou školou s názvom Divina Pastora v krásnom mestečku Manzanares v ďalekom Španielsku.
            Aj tento projekt sa venuje 3R - Reduce, Reuse, Recycle - redukovať, znova použiť, recyklovať.
            Na začiatok sme s kolegom Javierom vytvorili mapu pomocou aplikácie Padlet. Tu  nájdeme významné miesta, ktoré sú našou  neoddeliteľnou súčasťou či už tu v Smoleniciach alebo ďaleko v Španielsku. Nájdeme tu fotky s popisom napríklad o našej škole, či zámku, starej zvonici, alebo o hradisku Molpír a o Manzanares sme sa dozvedeli, že je to neuveriteľne súchá krajina, že sú tam obrovské veterné mlyny a aj to, že Don Quijote z de la Mancha tam má svoj zámok.

Zoznámili sme sa a pracujeme na  vytvorení loga. Deti svojimi krásnymi kresbičkami vyjadrili  svoje myšlienky a nápady a zmenu a pomoc pri zlepšení kvality života a o separovaní, či recyklovaní.
            Všetky obrázky anonymne vložíme do Twinspace priestoru a svojou hlasom deti zvolia  tie naj, aby vybraté obrázky  mohli byť súčasťou spoločného loga ( hybrid) , ktoré bude znázorňovať náš  projekt.
            Tešíme sa a veríme, že sa deťom v Manzanares naše kresbičky páčia.

...a páčili sa. Tak tieto tri obrázky sa dostali do užšieho hlasovania.Sú od Viki Sekerešovej, Simonky Parákovej a Timka Vlachoviča. Sú parádne.
                                               Viki                                                Simonka                                  Timko

A najviac hlasov dostal obrázok, ktorý nakreslila Viki Sekerešová z 3.A triedy.

Srdečne gratulujeme.

No my sme tiež mali dôležitú úlohu. Vybrať ten najkrajší obrázok od detí z Manzanares
                                      .
            A vôbec to nebolo ľahké, no naučili sme sa, ako hlasovať inak, ako zdvihnutím ruky. Ako teda?  No predsa na našom bezpečnom on line Twinspace priestore. Dostali sme svoje  prihlasovacie údaje a ideme na to.
            Hlasujeme...

A takto to dopadlo.

Naše spoločné logo projektu.

Tešíme sa .
            Aby to bolo všetko spravodlivé, na súťažiach deti dostávajú ocenenie. Aj u nás v projektovej činnosti to nie je inak. Viki, Timko aj Simonka si zaslúžia veľký potlesk a k tomu maličkosť vo forme farbičiek, fixiek a diplomu. Ešte raz gratulujeme .

S našou partnerskou školou v Manzanares sme sa pustili do malého súťaženia a síce, využiť nejaký odpad na hru. Napríklad ako si z balónikou urobiť super veľkú loptu  alebo poznáte Big foot challenge?

Bola to poriadna pecka.
            Vo februári sme sa viac venovali zemepisu a informáciá o Manzanares v Španielsku a o Donovi Quijotovi, Škoda ale že je to tak ďaleko. Na pomyselnej mapke nám to vyšla vzdialenosť  na 25 hodín. Pamiatky v Manzanares sú veľmi zaujímavé , ale aj tie naše v Smoleniciach sú úžasné a rovnako krásne.

9. 3. 2022  čaká  deti z 3.A online spojenie s našimi kamarátmi v Španielsku. Veľmi sa na to všetci tešíme  a dokonca sme si deti pripravili krátky text v anglickom jazyku o Donovi Quijotovi. Bude to super. winkyes
            9.3. 2022 o 12:00h to aj bolo naozaj super.
            Deti so Smoleníc a Manzanares spolu komunikovali ako starí známi. Áno trošku sa im chvel hlas, veď vôbec nie je ľahké hovoriť po anglicky o pamiatkach v obci , o počasí, alebo o sviatkoch či obľúbenej farbe. Deti boli úžasné. Pani učiteľkám anglického jazyka patrí potlesk a pani učiteľke triednej Mgr. Šnircovej tiež. Online stretnutie dopadlo skvele a veríme, že nebolo posledné.

smiley Trieda 3. A je proste SUPER!!! smiley

Pripravili sme sa aj ďalšie pohybové aktivity, ktoré sme vyrobili výlučne z odpadu

Deti sa zabavili a zasmiali.
            Aj obyčajné veci okolo nás sú čarovné,  stačí  trocha fantázie , farby a niečo, čo môžeme ešte využiť.
            V našeom prípade to boli plastové fľaštičky z Actimelka a alobal a použili sme  aj kartón  a niekoľko plastových loptičiek.
            Skvelé! yes
            smileysmileysmileyTroška sme zmenili činnosť a síce, vytvorili sme zaujímavé  a veselé hry.
            Puzzle s logom eTwinning a kvízy Kahoot.

Zahrajte sa.
            Puzzle.