• Výchovný a kariérový poradca

Aktuálne termíny k podávaniu prihlášok na SŠ

18.09.2023 08:31

Podávanie prihlášok na štúdium na strednej škole v šk. roku 2023/2024

• (stredná škola) zverejní kritériá prijatia na všetky odbory do 30.11.2023 (z čoho budú prijímacie skúšky, či je potrebné potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti, či budú žiaci prijímaní bez prijímacích skúšok na základe úspešnosti T9)
        • Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi SŠ do 20.3.2024 (elektronikcky, ZŠ potvrdzuje správnosť uvedených známok)
        • SŠŠ (Stredná športová škola)  -  Overenie športového výkonu - prvá fáza talentových skúšok na SŠ prebieha  v období 25.3. - 19.4.2024
        • Celoslovenské testovanie žiakov deviatych ročníkov ZŠ je 20.3.2024
        • SŠ   si vyžiadajú a doplnia informáciu o žiakoch – výsledky T9 z centrálneho spracovania NÚCEM od 22.4.2024
        • 1. kolo 1. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) bude               2.5. - 3.5.2024
        • 1. kolo 1. termín talentových skúšok a psychodiagnostické vyšetrenie pre Stredné športové školy bude 26.4. - 30.4.2024
        • 1. kolo 2. termín prijímacích skúšok (vrátane osemročných gymnázií) bude  6.5. - 7.5.2024
        • 1. kolo 2. termín talentových skúšok a psychodiagnostické vyšetrenie pre Stredné športové školy  bude 9.5. - 13.5.2024
        • Termín pre zverejnenie zoznamu uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania je 17. 5. 2024
        • Po zverejnení výsledkov prebieha odvolacie konanie pre neprijatých žiakov
        • SŠ   zverejní konanie druhého kola do 6.6.2024
        • SŠ   2. kolo prijímacích skúšok pre žiakov, ktorí neboli prijatí v prvom kole bude 18. - 19.6.2024

(podľa harmonogramu ŠVS, celú informáciu nájdete tu: https://www.svs.edu.sk/proforient.aspx)

Ďalej platí, že:

• Žiak sa môže prihlášiť na dva talentové a dva netalentové odbory. Odbory môžu byť na tej istej škole.
        • Riaditeľ strednej školy môže zaradiť prijatie uchádzača bez prijímacej skúšky do podmienok prijímacieho konania, ak uchádzač v externom testovaní dosiahol úspešnosť najmenej a) 90 % v každom vyučovacom predmete samostatne, ak ide o prijatie do prvého ročníka vzdelávacieho programu úplného stredného všeobecného alebo b) 80 % v každom vyučovacom predmete samostatne, ak ide o prijatie do prvého ročníka vzdelávacieho programu úplného stredného odborného.
        • Uchádzač so zdravotným znevýhodnením pripojí k prihláške na vzdelávanie vyjadrenie lekára so špecializáciou všeobecné lekárstvo o zdravotnej spôsobilosti študovať zvolený odbor vzdelávania
        •  Uchádzač so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami pripojí k prihláške na vzdelávanie správu z diagnostického vyšetrenia vykonanú zariadením poradenstva a prevencie nie staršiu ako dva roky.
        • Ak uchádzač podáva prihlášku na štúdium v strednej športovej škole, pripojí k prihláške potvrdenie národného športového zväzu, že je uvedený v zozname talentovaných športovcov podľa osobitného predpisu a vyjadrenie lekára so špecializáciou v špecializačnom odbore telovýchovné lekárstvo.
        • Predmety, z ktorých pozostáva prijímacie konanie na prijímacích skúškach a učebné odbory a študijné odbory, v ktorých sa vyžaduje zdravotná spôsobilosť určí ministerstvo školstva a ministerstvo  zdravotníctva s prihliadnutím na návrhy riaditeľov stredných škôl tak, aby boli pre jednotlivé odbory vzdelávania rovnaké
      • Výchovný a kariérový poradca

18.09.2023 08:30

ThLic. PaedDr. PhDr. Ivana Štibraná, PhD.
        E-mail: ivana.stibrana@zssmolenice.sk
        Tel. č.: 0902 468 288