• Zelená škola

• Zelená škola je vzdelávací program existujúci na Slovensku od roku 2004.

Je určený pre školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie. O problematike životného prostredia sa totiž nestačí len učiť, je nevyhnutné zmeniť najprv naše konanie.

Program podporuje medziľudské vzťahy a atmosféru na škole. Aby sme mohli získať titul Zelenej školy, naša škola bude hodnotená za pozitívnu zmenu v oblasti spolupráce so žiakmi, personálom školy, rodičmi, mestom a za úspešnú realizáciu vzdelávacích aktivít.

Školy si môžu vybrať zo siedmich zaujímavých tém: voda, odpad, energie, doprava a ovzdušie, zeleň a ochrana prírody, zelené obstarávanie a úradovanie, potraviny. V období rokov 2021-2023 pracujeme s témou „Odpad“.

Na našej škole vzniklo kolégium – zoskupenie žiakov a učiteľov zapojených do tohto programu. Do tohto projektu sa stále môžu zapojiť všetci žiaci, rodičia a zamestnanci školy.

Kolégium školy

• Metodika sedem krokov

• Metodika 7 krokov podľa oficiálnej stránky www.zelenaskola.sk je znázornená do vrtuľky, ktorá nám ukazuje 7 hlavných krokov Zelenej školy, ktorými by sme si mali počas dvoch rokov formovať našu školu na "zelenú školu". Znamená to, že sa budeme pokúšať "učiť to čo robíme". Naša snaha povedie k správnemu separovaniu, zminimalizovaniu odpadu na škole, proenvironmentálnej výučbe, ale i informovaniu nie len žiakov, pedagogických a nepedagogických zamestnancov, rodičov ...