• Efektívna inklúzia

• Efektívna inklúzia - OP Ľudské zdroje

• Projekt  Efektívna  inklúzia

Názov projektu:                     Efektívna inklúzia

Názov výzvy:                         V základnej škole úspešnejší

Kód výzvy:                             OPLZ-PO1/2016/DOP/1.1.1-01

Operačná priorita:                 Ľudské zdroje

Prioritná os:                            Vzdelávanie

Špecifický cieľ:                      Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov

Ciele projektu sú:

Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov

Zníženie miery predčasného ukončovania školskej dochádzky a predchádzanie takémuto ukončovaniu, a podpora rovnocenného prístupu ku kvalitnému predškolskému, základnému a predoškolskému vzdelávaniu

Novovytvorené pracovné miesta inkluzívneho tímu - 2 asistenti učiteľa, sociálny pedagóg a školský psychológ zvýraznia a zefektívnia podporu začlenených žiakov.

Sme základnou školou, ktorá uplatňuje inkluzívny model vzdelávania už viac rokov. V škole sme zrealizovali jeden z prvých kvalitatívnych výskumov o inklúzii na Slovensku. Škola je známa svojím proinkluzívnym zameraním a preto ju vyhľadávajú rodičia žiakov so ŠVVP z okolia.

Proinkluzívnosť nášho vzdelávania sa prejavuje predovšetkým akceptovaním potrieb žiaka a zameraním sa na jeho silné stránky Žiaci si spolu osvojujú životné zručnosti a sú zapájaní do všetkých aktivít s ostatnými. Všetci sú vedení k vzájomnej akceptácii. Jednotlivé aktivity realizujeme jednak počas vyučovania a taktiež mimo vyučovania ako sú športové aktivity, tvorivé aktivity, krúžková činnosť. Dôležitou súčasťou projektu   je pravidelná spolupráca pedagogických a odborných zamestnancov a súčasne koordinácia postupov a komunikácie s rodičmi daných žiakov, i s odbornými pracoviskami.

Projekt prebieha od februára 2018 do januára 2021.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.