• Zelená škola

• Naše aktivity

• 22.4.2024

Deň Zeme 2024

22. apríl je Medzinárodný Deň Zeme. Počas tohto dňa na našej škole prebiehali edukatívne aktivity, ktoré si formou rovesníckeho vzdelávania pripravili žiaci z kolégia Zelenej školy v spolupráci s našimi najstaršími deviatakmi. Zamerali sme sa hlavne na ochranu prírody a problematiku odpadu. Následne sme sa so žiakmi vybrali do areálu školy, ale i do samotnej obce, kde sme vyzbierali odpadky. Všetkým organizátorom patrí veľké ďakujem.

• 22.3.2024

Deň vody 2024

Voda je dôležitou súčasťou každého jedného človeka. Počas týždňa kedy je vyhlásený Medzinárodný deň vody sme uskutočnili akciu, kedy sa v triednych kolektívoch žiaci rozprávali o dôležitosti vody a problémoch jej znečistenia. Aké problémy môže znečistenie vody spôsobiť. Na základe týchto informácií žiaci v triedach vytvorili plagátiky tie boli následne vyhodnotené a odmenené.

• 23.11.2023

Jesenný swapík a charitatívna zbierka 2024

Tak ako po minulé roky, tak aj tento rok sme uskutočnili jesenný swapík. Žiaci, rodičia, ale i učitelia priniesli svoje veci, ktoré už neboli pre nich využiteľné, ale poslúžili iným. Veci, ktoré zostali sa odniesti na Trnavskú diecéznu charitu, alebo do Centra pre rodiny.

• 21.4.2023

Deň Zeme 2023

Dňa 21.4. 2023 (piatok) sa  konal 2. ročník Dňa Zeme. Kde si žiaci vyskúšali čo všetko vedia o našej planéte. Deti z Kolégia Zelenej školy pripravili stanovištia s rôznymi úlohami zameranými na správne kompostovanie, výroba recyklovateľného papiera a sadenie rastlín... Po skončení aktivít sme sa vrhli na zútulňovanie areálu školy a dediny.

(Kolégium Zelenej školy)

• 22. (v mesiaci)

Deň bez brejkov

Každý mesiac si pripomíname symbolicky Deň Zeme tým, že nekupujeme v tento deň brejky, aby sme nevytvárali veľa odpadu.

(Andrej M. 8.A)

• dlhodobo

Kompostovanie

Dnes sme spolu s pánom učitelom Hečkom a pánom učitelom Kučerom postavili 4 nové nádoby na kompost. Dúfame že dobre poslúžia.

(deviataci)

• 10.11.2022

Jesenný swapík

Každý si tam našiel niečo pre seba. Veci, ktoré nikomu nepadli do oka sme odovzdali rôzným organizáciám a Trnavskej charite.

(Kika K. 7.A)

• 19.10.2023

Skládka odpadu Trnava

Síce tam bol veľký smrad, veľa sme sa tam naučili a zistili sme ako končí odpad ktorý vyhodíme.

(Adelka B. 4.B)

• 17. - 28.10.2022

Do školy na bicykli

Naša škola je síce menšia, ale každý z nás má rád šport. V našej dedine je šport veľmi obľúbený, preto sme sa mohli porovnať z ostatnými školami v našom kraji. Tento týždeň sme sa pokúsili v čo najväčšom počte chodiť do školy na bicykloch a kolebežkách.

(Matúš G. 6.B)

Separovanie odpadu

"Treba separovať vždy a všade. Nielen niekedy a niekde."

(žiaci 4.A)

• 22.4.2022

Deň Zeme 2022

Bolo to veľmi zaujímavé a netradičné, kedže sme tieto aktivity robili prvý krát. Dozvedeli sme sa veľa nových vecí a porovnali sme si znalosti s inými triedami.

(Natália L. 8.B)

• 29.4.2022

Voda pre budúcnosť

Pomedzi projektu o odpadoch sme mali jeden menší projekt o vode. Bol zameraný na to, aby sme zadržali čo najviac vody v priestore školy. Pri tomto projekte sme vysadili množstvo stromov, boli vyrobené 4 vyvýšené záhony a umiestili sme pod odkvapy 3 veľkoobjemové nádrže na polievamie kvetov, stromčekov a vyvýšených záhonov.

(Erik P. 8.B)

• 21. - 23.3.2022

Náučný odpočinok v Záježovej

Prežili sme krásné 3 dni v nádhernom prostredí v Záježovej. Naučili sme sa veľa nových vecí, zabavili sme sa, spoznali nových ľudí a zistili ako funguje Zelená škola v iných školách a projektoch

(Madisson H. 7.A)

• pravidelne

Stretnutia Kolégia Zelenej školy

Po prvý krát sa stretlo naše školské kolégium. Oboznámili sme a s tým o čo sa posnažíme najbližšie dva roky. Našou témou je ODPAD. Dúfame že sa nám to podarí. Držte nám palce!

(Sabína K. 8.B)

• dlhodobo

Pravidelná úprava areálu od odpadu a nečistôt

Aj náš areál musí vyzerať pekne a nie ako smetisko.

(žiaci 6.B)