• Preventívne aktivity

• Venujeme veľkú pozornosť telesnému zdraviu našich detí, uisťujeme sa, že dobre jedia, že sú v zime teplo oblečené, povzbudzujeme ich, aby športovali a udržiavali sa v kondícii.

Venujeme však dostatok pozornosti ich duševnému zdraviu a duševnej pohode? Ako vidia samé seba, ako vychádzajú s ostatnými deťmi, ako dobre sa vedia vyrovnávať s problémami a sklamaniami?

Emocionálne zdravie je zásadné pre naše šťastie a spokojný život. Dokonca aj malé deti sa môžu naučiť rôzne spôsoby, ako robiť veci, ktoré im pomôžu v ich vzťahoch s inými ľuďmi a pri riešení problémov.

Preventívny program Second Step- Druhý krok

Program Second Step – Druhý krok, je preventívny program zameraný na sociálno- emocionálny rozvoj detí v materských školách a na 1. stupni základných škôl. V rámci programu sa žiaci pomocou vycvičených pedagógov a psychológov učia byť empatickými, vcítiť sa do situácie iného človeka, dobre komunikovať s inými ľuďmi, správne riešiť konflikty, neubližovať iným a zvládať agresiu a hnev.

Realizovať ho  bude školská psychologička Mgr. Katarína Mécsesová.

Hlavnými cieľmi programu sú :

• rozvíjať empatiu u detí
            • znížiť agresiu a agresivitu na školách
            • zvýšiť toleranciu k odlišnostiam v školách
            • zlepšiť spoluprácu školy a rodiny
            • prevencia negatívneho spoločenského správania na školách