• Preventívne aktivity

• Venujeme veľkú pozornosť telesnému zdraviu našich detí, uisťujeme sa, že dobre jedia, že sú v zime teplo oblečené, povzbudzujeme ich, aby športovali a udržiavali sa v kondícii.

Venujeme však dostatok pozornosti ich duševnému zdraviu a duševnej pohode? Ako vidia samé seba, ako vychádzajú s ostatnými deťmi, ako dobre sa vedia vyrovnávať s problémami a sklamaniami?

Emocionálne zdravie je zásadné pre naše šťastie a spokojný život. Dokonca aj malé deti sa môžu naučiť rôzne spôsoby, ako robiť veci, ktoré im pomôžu v ich vzťahoch s inými ľuďmi a pri riešení problémov.

Metóda dobrého štartu

Vzdelávací program Metóda dobrého štartu sleduje rozvoj psychomotoriky vo všetkých aspektoch v súčinnosti so sférou emočnou, motivačnou a sociálnou.

Metóda je zameraná na vývoj jazykových funkcii a zmyslových vnímaní ako sú vizuálne, akustické, hmatové, kinestetické a motorické. Ide o spoluprácu medzi týmito funkciami, ktoré sú dôležité pri vykonávaní aktivít ako je čítanie a písanie. Metóda má výchovný, diagnostický, preventívny a terapeuticky aspekt.

Metóda má vplyv na úpravu sluchového a zrakového vnímania, pravo-ľavú orientáciu a rozvoj motorických  funkcií, ako aj na rozvoj fonetického uvedomenia a rozvoj komunikačných zručností.  Výrazne sa tým zlepšuje koncentrácia a predlžuje pracovné tempo.

Realizovať ho bude školská špeciálna pedagogička PaedDr. Monika Birošíková.

“Ak naučíme už malé deti ako zvládať ťažkosti, budú lepšie schopné zvládať problémy a krízy v čase dospievania a v dospelosti.” Paul Rubenstein, riaditeľ Partnership for Cildren