• HODNOTY

• Včera nastal čas, keď sme sa vrátili do práce. Tieto dni sú určené nám, učiteľom a zamestnancom. Čas určený na inšpirácie, porady, rozhovory, úpravu tried, chodieb a prehĺbenie vzťahov.

Tešíme sa na ďalší školský rok, ktorý sa bude niesť v duchu hodnôt, ktoré ste si vytvorili vy rodičia, spoločne s učiteľmi. Vybrali sme 4 najviac žiadané a doplnili sme ich dvoma hodnotami, ktoré sú pre nás veľmi dôležité, a to poznanie a kreativita.

Hodnoty, ktorými bude škola žiť nielen ďalší rok, ale veríme, že čo najdlhšie obdobie sú:

REŠPEKT- Deti sa učia rešpektovať príkladom. Rešpekt neznamená len vyžadovať ho od žiakov, ale utvára sa i tým, že sa k žiakom s rešpektom správajú aj učitelia. Ruka v ruke s rešpektom ide tolerancia. Učíme žiakov tolerovať odlišnosti.

EMPATIA - A úcta k iným. Len človek, ktorý si váži iných, môže si vážiť sám seba. Rešpektujeme vzájomné práva a chápeme problémy ostatných ľudí našej školy. Netolerujeme výsmech.

OCHRANA ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA - Starať sa o prírodu, o životné prostredie, netvoriť a správne sa starať o odpad.

POZNANIE - Základná úloha školy. Poznanie, získavanie vedomostí a nadobúdanie schopností, ktoré žiakom pomôžu lepšie pochopiť svet okolo seba a pripraviť ich na budúcnosť.

KREATIVITA-Nezabiť v deťoch kreativitu a tvorivosť, ktorú majú od prirodzenia v sebe a snažiť sa ju rozvíjať.

ZODPOVEDNOSŤ-Uvedomiť si, že za svoj život a svoje konanie si zodpovedný ty sám.

Hodnoty sú vyobrazené na stene oproti vstupu do budovy symbolicky na lodi, ktorú navrhli naši pedagogickí zamestnanci s nápisom VŠETCI SME NA JEDNEJ LODI.

368460724_6615196995203280_4938461025119788630_n.mp4

Ďakujeme Samuel Benka

• Slávnostné otvorenie školského roka

• Slávnostné otvorenie školského roka sa uskutoční 4. septembra 2023 o 9.00 hod. v Kultúrnom dome.

O 8:00 sa pre veriacich uskutoční svätá omša.

Prváčikovia môžu prísť v sprievode rodičov. Po skončení dostanú všetci žiaci inštrukcie od učiteľov a následne idú domov. Žiak, ktorý môže ísť sám domov, prinesie podpísaný lístok od rodiča.

Rodičia prvákov sa v sprievode učiteľa po otvorení v KD odoberú do školy, kde dostanú ďalšie inštrukcie.

ŠKD ani školská jedáleň tento deň nebude.

Tešíme sa na všetkých žiakov a želáme vám ešte príjemný zvyšok letných dní.

Magdaléna Eliášová

• Oznam ŠJ

• Strava sa prihlasuje stravníkom na základe uhradenia stravného a to nasledovne:

1. Jednorazovo vo forme finančnej zábezpeky v sume 35€ . Vyčerpanie finančnej zábezpeky si sleduje zákonný zástupca na stránke https://www.eskoly.sk/komenskeho3b alebo appka na odhlasovanie stravy Google Play JEDALEN Lubomír Gašparík). V prípade straty prihlasovacích údajov, nové môžete žiadať u vedúcej školskej jedálne.

2. Mesačne za réžiu v sume 4€ .

Spôsob úhrady: platba za réžiu sa uhrádza každý mesiac vopred do 20. dňa v mesiaci a finančná zábezpeka jednorazovo a po vyčerpaní sa platí opäť.

Strava na september sa uhrádza do 20. augusta réžia + fin. jednorazová zábezpeka spolu v sume 39€, na účet IBAN: SK47 0900 0000 0050 3774 7119 . Treba udať do poznámky meno priezvisko a triedu stravníka.

Variť sa začína od UTORKA 5.9.2023.