Do galérie Rok Ľudovíta Štúra - 2. stupeň boli pridané fotografie.
Rok Ľudovíta Štúra - 2. stupeň
Včelárstvo v obci - I.A
Do galérie Včelárstvo v obci - I.A boli pridané fotografie.
Včelárstvo v obci - 4. ročník
Do galérie Včelárstvo v obci - 4. ročník boli pridané fotografie.
Včelárstvo v obci - 3. ročník
Dňa 4.9. sa deti I. stupňa učili formou blokového vyučovania a ich témou bolo ,,Včelárstvo v obci“. Náš kraj má k včelám historicky veľmi blízko a preto spoločne so svojimi vyučujúcimi navštívili miestnu firmu na výrobu Včeloviny a spracovaniu medu. Deti sa tu dozvedeli, ako včielky med vyrábajú, z ktorých kvetov a stromov zbierajú veľké množstvo nektáru i ako vlastne vyzerá úľ z vnútra. Od včelmajstra sa dozvedeli ako sa o včielky treba starať, aby nosili ten najlepší medík. Ochutnali niekoľko druhov najznámejšieho medu a videli, čo všetko iné sa z medu dá vyrobiť. Prešli výrobňou Včeloviny, pozreli si sudy v ktorých Včelovina zreje a kvasí.
Včelárstvo v obci - 3. ročník
Do galérie Včelárstvo v obci - 3. ročník boli pridané fotografie.
Nové formy prípravy žiakov ZŠ na povolania - projekt
Žiaci 7. a 8. ročníka nezaháľajú a už od začiatku šk. roka sa pustili do realizácie projektu Nové formy prípravy žiakov ZŠ na povolania, do ktorého sa naša škola zapojila. Ide o národný projekt, na ktorom spolupracujú Ministerstvo školstva, Štátny inštitút odborného vzdelávania a Európska únia. Naše aktivity sme zamerali na lesnícke profesie. Začali sme 8.9. absolvovaním náučného chodníka Majdán a návštevou chovnej stanice rýb. Aktivity pre nás pripravili Ing. Martin Matys, Ing. Gabriela Piecková, pán Martin Varga a Ing. Štefan Kráľovič. 10.9. sme absolvovali exkurziu vo firme Včelco, kde nám pán Mgr. Pavol Kudláč porozprával o včelárstve a spracovaní medu, zabezpečil nám prehliadku výrobne a pani Martina Štibraná nám ukázala ako si vyrobiť sviečky z včelích plástov, čo si každý aj vyskúšal. K lesníctvu patrí aj spracovanie dreva a tak sa niektorí z našich ôsmakov vybrali 25.9. na SOŠ polytechnickú, kde pod vedením majstra odborného výcviku pána Dušana Šurinu vyrábali vtáčie búdky. Zážitkové vyučovanie patrí medzi najefektívnejšie metódy výučby. Veríme, že našim žiakom prinesie úžitok a podporí formovanie ich profesijného smerovania. (IŠ)
Nové formy prípravy žiakov ZŠ na povolania - projekt
Do galérie Nové formy prípravy žiakov ZŠ na povolania - projekt boli pridané fotografie.
Žiaci VI. A a IX. A v Arboréte
Do galérie Žiaci VI. A a IX. A v Arboréte boli pridané fotografie.
Konferencia Zelená pre lesnícke povolania
15. októbra sme zrealizovali konferenciu Zelená pre lesnícke povolania. Nadviazali sme jednak na tematické konferencie z predchádzajúcich rokov a pozmenením obsahu a doplnením aktivít (exkurzia vo Včelcu, absolvovanie Náučného chodníka Majdán, workshopu na SOŠ polytechnickej) sme vytvorili novú formu, ktorá sa stala súčasťou národného projektu Štátneho inštitútu odborného vzdelávania Nové formy prípravy žiakov ZŠ na povolania (v pracovnom tíme Trnavského kraja). Do projektu a jeho overovania sme sa zapojili spoločne so ZŠ s MŠ Trstín. Konferenciu odborne zastrešili zástupcovia Lesy SR, odštepný závod Smolenice (Ing.Martin Matys, Ing. Michal Slávik, Ing. Rastislav Plavý, Ing. Gabriela Piecková), Včelco s.r.o. zastupoval Mgr.Pavol Kudláč. Svojou účasťou nás podporili starostovia obcí Smolenice a Trstín a zástupkyne Štátneho inštitútu odborného vzdelávania. Voľba povolania je jedným z kľúčových rozhodnutí v živote. Rozvíjaním a podporovaním talentov našich žiakov chceme skvalitňovať proces prípravy na profesijný život. (IŠ)
Konferencia Zelená pre lesnícke povolania
Do galérie Konferencia Zelená pre lesnícke povolania boli pridané fotografie.
Šarkaniáda
Do galérie Šarkaniáda boli pridané fotografie.
Rekonštrukčné práce
Vážení rodičia, ďakujeme za Vašu trpezlivosť pri priestorových a "iných" presunoch žiakov v škole. K dnešnému dňu sú vymenené podlahy na 1. stupni v piatich triedach a oddychovej ploche na chodbe. Zároveň bolo vybudované zadné schodisko z 1. stupňa k šatniam. To je momentálne uzavreté z hľadiska bezpečnosti tak, aby boli ukončené všetky stavebné postupy.
Na druhom stupni v 5 triedach, chodbách a na schodisku bola vyliata nivelačná hmota, ktorá bude schnúť ešte asi 2 dni, potom bude nasledovať lepenie nového PVC, poslednou etapou bude výmena podlahy vo vstupnom vestibule za dlažbu. Všetky práce, týkajúce sa podláh, by mali byť ukončené do konca mesiaca.
Potom chceme vymeniť priestory materského centra a zadnej triedy ŠKD. Do každého oddelenia ŠKD dáme telefón /otváranie dverí pre rodičov v poobedňajších hodinách/, aby bola zabezpečená aj budova školy.
Rok Ľudovíta Štúra - exkurzia
Pri príležitosti významného výročia Roku Ľudovíta Štúra si naša škola naplánovala viacero akcií v rámci školského vzdelávacieho programu. Prvou z nich je exkurzia do Historického múzea na Bratislavskom hrade, kde sa nachádza expozícia venovaná tejto významnej osobnosti dňa 16.10.2015. Exkurzia je pre 2. stupeň ZŠ a spojíme ju s ďalšou zaujímavou výstavou venovanou Veľkej Morave. Pre 1. stupeň pripravujeme návštevu Modry.
Riaditeľské voľno 16.10.2015
Riaditeľka ZŠ s MŠ Smolenice udeľuje v zmysle zákona č. 245/2008 Z.z. /podľa §150 ods. 5/ žiakom 1. stupňa ZŠ riaditeľské voľno na deň 16.10.2015 /piatok/ z prevádzkových dôvodov. Dôvodom sú technologické procesy súvisiace s výmenou podláh /penetračný náter a vyliatie nivelačnej hmoty.
Zároveň vám oznamujem, že v uvedený deň nebude v prevádzke ani školský klub a školská jedáleň pre žiakov základnej školy.
Za pochopenie ďakujeme.
Oznámenie o povinnosti zberu informácií o rodičoch detí a žiakov
Vážení rodičia,
povinosť zisťovať údaje v dotazníku nám upravuje zákon č. 245/2008 Z. z. v znení neskorších predpisov, ktorého úplné znenie je umiestnené na našej webovej stránke v ľavom stĺpci na prvej pozícii. Za pochopenie a spoluprácu Vám vopred ďakujem!
Prípadová štúdia ZŠ Smolenice
Naša základná škola je známa tým, že sa snažíme vytvoriť inkluzívnu školu - to znamená nielen začleňovať integrovaných žiakov do bežnej školy, ale umožniť im cítiť sa fajn a poskytnúť im vhodné pracovné podmienky. Práca školskej psychologičky a špeciálnej pedagogičky má dlhoročnú tradíciu a kolektív učiteľov svojou prácou na hodine v rámci individuálnych vzdelávacích plánov rešpektuje potreby začlenených žiakov.
Ministerstvo školstva deklaruje na verejnosti snahu vytvoriť inkluzívne školy, ale prax zaostáva, riaditelia a učitelia nemajú žiadnu materiálovú podporu, nieto ešte finančnú. Preto Centrum pre výskum etnicity a kulltúry v Bratislave s medzinárodným grantom a skúsenosťami oslovilo množstvo škôl, kde by mohlo prácu so začlenenými deťmi overiť a vypracovať manuál pre inkluzívne školy. S hrdosťou môžem vyhlásiť, že si vybrali práve našu školu.
Skúmanie a sledovanie našej práce prebiehalo na jar a spočívalo v riadených rozhovoroch s učiteľmi a pozorovaním na hodinách.
Riaditeľka školy PaedDr. Marcela Pechová a špeciálny pedagóg PhDr. Terézia Drdulová uspeli v projekte Bezbariérová škola. Suma 18 500 eur bude použitá na vybudovanie rampy,stoličkovýťahu a zlepšenie života v škole pre integrované deti.
Ďakujeme za reprezentáciu v súťaži, držali ste sa statočne!!!!!!!!!!
Výsledky súťaží a olympiád
Aktualizovali sme modul Výsledky súťaží a olympiád