• 28.4.2022

V dňoch 6.6. (pondelok) -10.6. (piatok)  sa na našej škole uskutoční zber papiera (kartón nezberáme).

Kontajner bude pristavený v areáli školy na školskom ihrisku.

Vyhradený čas pre zber papiera:

pondelok    ------------, 14:00 - 16:00

utorok        7:00-8:00, 14:00 - 16:00

streda        7:00-8:00, 14:00  - 16:00

štvrtok       7:00-8:00, 15:00  - 17:00 (dlhší deň)

piatok        7:00-8:00, ----------------

Do kontajnera na školský zber nie je možné ukladať: kartóny, šanóny, plastové zakladače, euroobaly, viazacie pásky, špagáty, tetrapakové nápojové kartóny, hygienický papier, samolepky.

Papier je nutné vysypať z plastových tašiek a pred uložením do kontajnera odstrániť špagáty a viazacie pásky.

Ďalší zber papiera plánujeme v mesiaci október. Papier zbierame 2x za školský rok.

Najlepší zberači dostanú odmenu. Súťažíme za triedu aj za jednotlivca.

• Vyvýšené záhony

• Zveľaďujeme areál školy :-)  Pán učiteľ Hečko vyrobil drevené vyvýšené záhony. Materiál ako sponzorský dar dala firma SEITEQ s.r.o. Za veselú farebnú výzdobu sú zodpovední žiaci našej školy. A tí aj dnes na hodinách techniky záhony vysadili trvalkami.

Záhony majú okrem estetického účelu aj vzdelávací. Na biológii ich naši učitelia určite využijú.

Veríme, že výsadba nám vydrží a nepodľahne vandalizmu. Areál je monitorovaný kamerovým systémom.

• Deň Narcisov

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Narcisov.

Ďakujeme za Vašu štedrosť počas zbierky Deň narcisov. V škole a v obci sa spolu vyzbieralo 742,89 EUR .

• Deň narcisov

• Zapájame sa do zbierky Deň narcisov dňa 28.4.2022 (štvrtok) v škole aj v obci!

Zbierku organizuje Liga proti rakovine. Jej výnos je určený na pomoc onkologickým pacientom. Symbolickým narcisom, ktorý dostanete za dobrovoľný príspevok, prispejete na pomoc onkologickým pacientom. Ďakujeme!

• Testovanie T5

• Dňa 18. mája 2022 (streda) sa v našej škole uskutoční Celoslovenské testovanie žiakov 5.ročníka ZŠ T5 – 2022 z predmetov slovenský jazyk a literatúra a matematika.

Viac informácií nájdete na stránke https://www.nucem.sk/sk/merania/narodne-merania/testovanie-5

Z tohto dôvodu budú mať žiaci 6. – 9.  ročníka riaditeľské voľno. Zo stravy budú títo žiaci automaticky odhásení.

Vyučovanie žiakov 1. 4.ročníka bude prebiehať podľa platného rozvrhu hodín.

• V každom žiakovi drieme expert

• Do fotogalérie bol pridaný nový album V každom žiakovi drieme expert.

.... a sme hrdí, že naši žiaci môžu právom titul experta používať. V súťaži Expert geniality show si spolu s ostatnými študentami z celého Slovenska zmerali sily v rôznych kategóriách z matematiky, cudzieho jazyka, biológie, geografie či športu. Medzi naj riešiteľov sa zaradili Miroslav Hudcovič z 5.ročníka a Peter Feranec z 8.ročníka a získali titul Top Expert. V konkurencii vyše 600 žiakov sa nestratili, prejavili výborný prehľad a vedomosti, pohotové riešenia a správny úsudok. Gratulujeme všetkým účastníkom súťaže.

• Bagetomat u nás v škole

• Od dnes si môžu naši žiaci a zamestnanci pochutiť na bagetách, wrapoch a sendvičoch. Ceny začínajú od 1,70 eur. Platiť sa dá mincami alebo platobnou kartou.

Produkty v automate sú stále chladené a monitorované firmou, ktorá zabezpečuje pravideľnú výmenu deň pred dátumom spotreby.

Vyberieš si sendvič, wrap, alebo bagetu?

Každé je výnimočné niečím iným, no všetky spája čerstvosť, poctivá kvalita surovín a dokonale vyskladané, harmonické chute. Dobroty od Pierra sú ideálne na snack medzi hodinami,  či ľahký obed do práce.

Zloženie bagiet nájdete na stránke https://www.pierrebaguette.eu

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Všetkovedko.

Všetkovedko - vedomostná súťaž, do ktorej sa už pravidelne zapája i naša škola. 36 detí z I.stupňa sa zúčastnilo veľkého súboja o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími. Najlepšie umiestnenie dosiahli Zoe Catharine Taylor zo 4.A a Dávid Gono z 3.A. Všetkým zúčastneným blahoželáme.

• Pomoc pre rodičov, pozitívny impulz pre zdravie detí

• 8.4.2022

Niekto má školu doslova za rohom, pre mnohých iných je to však otázka stoviek metrov, či dokonca kilometrov. Viacerým rodičom tak nezostáva nič iné, len každé ráno si ešte pred svojimi povinnosťami vyhradiť čas na odvoz dieťaťa. V prípade úspešnej žiadosti o Dotáciu na podporu rozvoja cyklistickej dopravy a cykloturistiky by si však mohli túto "povinnosť" zo svojho kalendára vyškrtnúť a ušetrený čas, či peniaze investované do paliva, využiť na niečo iné.

V areáli Základnej školy s materskou školou Smolenice by vďaka nej totiž mohli vyrásť dva cykloprístrešky. Tie by mali mať bočnice, zadnú stenu i strechu, ktoré poskytujú nielen kryté, ale aj bezpečné státie s možnosťou uzamknutia o stojan až pre 56 bicyklov, či kolobežiek.

Od tohto projektu si sľubujeme nielen odľahčenie preťaženej cesty pri škole, čo by malo za následok zvýšenie jej bezpečnosti, či už spomínané odbremenenie rodičov, ale predovšetkým rozpohybovanie detí na dennej báze pred začiatkom vyučovania i po ňom, čo by malo na ich vývoj iba pozitívny efekt.

Navyše, pri postupne sa rozrastajúcej cyklistickej infraštruktúre v obci a jej okolí, môže deti táto forma individuálnej dopravy do školy priviesť k tomu, aby sa tejto zdravie podporujúcej aktivite venovali aj vo svojom voľnom čase.

Celkový rozpočet projektu dosahuje takmer 33 tisíc eur, z toho až 30 tisíc eur by mala pokryť práve dotácia.

Žiadosť na jej získanie pripravili Svetlana Petrovičová, Mária Uhlíková a Magdaléna Hlavatá.